HemoSense - Alere

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu - Poradnia Kardiologiczna

Email Drukuj

szpital

Poradnia Kardiologiczna przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu to jedna z największych i najlepszych tego typu placówek w regionie. Lekarze to najlepsi specjaliści kardiolodzy i kardiochirurdzy pracujący w Śląskim Centrum Chorób Serca. W poradni prowadzona jest diagnostyka nieinwazyjna schorzeń układu krążenia, a także opieka nad chorymi po różnego rodzaju zabiegach kardiochirurgicznych. Wykonywane są również badania diagnostyczne zarówno w laboratorium Śląskiego Centrum Chorób Serca jak również bezpośrednio w poradni przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Od 2009 roku poradnia jest użytkownikiem systemu INRatio służącego do szybkiej analizy INR.

pobierz opinię Poradni Kardiologicznej

pieczatka

Zabrze 30.09.2010
Poradnia kardiologiczna przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu jest użytkownikiem od 2009r systemu INRatio, służącego do szybkiej analizy wskaźnika INR.

Powyższe urządzenie charakteryzuje się wysoką dokładnością oraz powtarzalnością wykonywanych pomiarów. Dzięki zastosowaniu podwójnego systemu kontroli jakości badania, wyniki są wiarygodne i porównywalne z badaniami przeprowadzanymi tradycyjnymi metodami laboratoryjnymi. Pomiar wykonywany jest na jednej kropli krwi pobranej z palca i trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund.
Jest to metoda dużo wygodniejsza i korzystniejsza dla chorego z uwagi na ochronę żył przed licznymi nakłuciami, prostsza niż pobieranie krwi z żyły.

Ponadto aparat pozwala na oznaczenie INR praktycznie w każdej chwili w domu, nie wymaga częstych wizyt i skierowań do laboratorium, co ułatwia pełną kontrolę nad stanem krzepnięcia, niezależnie od dodatkowo przyjmowanych leków czy zmian w pożywieniu.

INRatio jest urządzeniem wygodnym w użytkowaniu przez osoby przyjmujące doustnie leki przeciwzakrzepowe takie jak acenocumarol czy warfaryna zgodnie ze wskazaniami lekarskimi, oraz zapewnia choremu korzystniejszy komfort życia w porównaniu z koniecznością częstej kontroli laboratoryjnej.

Poradnia Kardiologiczna przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu korzystnie ocenia zastosowanie INRatio do ambulatoryjnej kontroli układu krzepnięcia w trakcje pobierania przez chorych leków p/zakrzepowych.

 

koordynator

Poprawiony: piątek, 28 czerwca 2013 11:14  


Wiadomości Błyskawiczne

INRatio posiada automatyczny podwójny system kontroli jakości badania. Nie potrzebuje do prawidłowego badania płynów kontrolnych ani testów kalibracyjnych. Cały proces badania odbywa się automatycznie. Badanie odbywa się na podstawie krwi pobranej z palca pacjenta a nie z żyły. Używane tromboplastyny są pochodzenia ludzkiego, wskaźnik ISI=1

Obecnie w sprzedaży polecamy najnowszy Alere INRatio2